Saldıroğlu Hukuk & Danışmanlık 2021 yılının Kasım ayında kurulmuştur. Türk-Alman Üniversitesi mezunu avukatlar tarafından kurulan Saldıroğlu Hukuk & Danışmanlık müvekkillerine Türk, Alman ve Uluslararası Hukuk kapsamında Avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Saldıroğlu Hukuk & Danışmanlık faaliyet gösterdiği çalışma alanlarında müvekkillerinin hukuki sorunlarına profesyonel, etkin ve çözüm odaklı bir şekilde yaklaşmaktadır.
Saldıroğlu Hukuk & Danışmanlık Alman Hukukunda uzun süredir benimsenen ve Türk Hukukunda da yer edinmeye başlayan Subsumtion (Altlama) tekniği ile hukuki uyuşmazlığa yaklaşarak hukuki sorunun tespiti, uygun hukuk kuralının tespiti ve somut olaya uygulama metodu ile hukuki uyuşmazlığı doğru bir şekilde sonuca ulaştırmayı hedeflemektedir.
Saldıroğlu Hukuk & Danışmanlık İstanbul'un Kağıthane ilçesinde Çağlayan Adalet Sarayı'nın hemen arkasında bulunan ofisinde müvekkiller ile gerek yüzyüze gerekse çevrimiçi toplantılarla müvekkillerine hukuki hizmet sunmaktadır.
Saldıroğlu Hukuk & Danışmanlık, özellikle şirketler ve ticaret hukuku alanları başta olmak üzere tüketici hukuku, kvkk danışmanlığı, rekabet hukuku, aile hukuku, miras hukuku, gayrimenkul hukuku, ceza hukuku, iş hukuku, idare hukuku ve sigorta hukuku alanlarında hukuki hizmet vermektedir.

EKİBİMİZ

Av. Burak SALDIROĞLU LL.M.

1995 yılında Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladıktan sonra 2013 yılında Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitime başladı. Üniversite hayatı boyunca aktif olarak birçok görev aldı. 1 Dönem Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanlığı ve Hukuk Fakültesi Öğrenci Temsilciliği yaptı. Üniversite Birim Yürütme Kurulu üyeliği ve Kalite Komisyonu üyeliği yaptı. 2019 yılında kurucularından olduğu Türk Alman Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.
Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2013-2019

Türk-Alman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Tezli Yüksek Lisans 2019-2022
2015 yılında Potsdam Universität’de Almanca Dil Okulu ve Hukuk Almancası Yaz Okulu, 2016 yılında Halle Martin Lutter Universität’de Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku Yaz Okulu ve 2017 yılında Berlin Freie Universität’de Özel Hukuk ve Temel Haklar Yaz Okulu eğitimlerine katıldı. 2019 yılında Türk-Alman Üniversitesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Türk-Alman Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk Anabilim Dalında tezli yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans ders döneminde Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Ticari İşletmenin Güncel Sorunları, Kambiyo Senetlerinin Güncel Sorunları derslerini aldı. 2022 yılında "Sermaye Şirketlerinde Pay Sahipliğinin İspatı" konulu yüksek lisans tezini başarıyla savunarak yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.
2020 yılından bu yana İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir. Hobi olarak tiyatro ve bateri ile ilgilenmektedir. Sanatın Hukuku Enstitüsü’ne üye ve burada birçok sertifika programına katılmıştır.
 

Av. Mehmet Zeki BUĞDAY

1995 yılında Şırnak'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Şırnak'ta tamamladıktan sonra 2013 yılında Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitime başladı. 2019 yılında kurucularından olduğu Türk Alman Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin aktif üyesidir.
Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2013-2019
2014 yılında Universität Bielefeld’de Almanca Dil Okulu ve Hukuk Almancası Yaz Okulu, 2016-2017 yıllarında Universität zu Köln’de Erasmus programına katıldı. 2019 yılında Türk-Alman Üniversitesi’nden mezun oldu. Lisans tezini 'Hava Taşıma Sözleşmelerinin Borçlar Hukuku Anlamında Hukuki Niteliği' üzerine yazdı.
2020 yılından bu yana İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.
 

Av. Yavuz Bahadır ÇINAR